1. szeptember 24-én, szombaton iskolánk negyedikeseivel vettünk részt az elsőáldozók bodajki zarándoklatán. Erre az alkalomra Püspök úr hívta meg azokat a gyerekeket, akik a közelmúltban voltak elsőáldozók. Iskolánkból közel 40 család csatlakozott örömmel és hálával a zarándoklathoz, a kissé hűvös, szeles idő ellenére is.

Püspök úr homíliájában felidézte a szemináriumi években sokat imádkozott éneket: „Édes Jézus neked élek, édes Jézus neked halok”, és kérte a gyerekeket, hogy legyenek hálásak a Jézussal való találkozásért, vegyék észre Isten végtelen szeretetét a világban.

A szentmise végén oltárkerüléssel „öleltük” meg a Szűzanyát.

A zarándoklaton való részvétel emlékére, negyedikeseink egy Szűzanya képét ábrázoló érmet kaptak ajándékba Ferenc atyától.

Ezt követően a családok megtekinthették a kegyhelyet és a kálváriát.

Fényképeket készítette Kovács Marcell