December 6.-án egészségnapot tartottunk a felső tagozatos és gimnazista diákjainknak. Napjainkban nagyon fontos, hogy mindenki tisztában legyen az egészségünket veszélyeztető hatásokkal, felkészültek legyünk az elsősegélynyújtás területén, és tudatosan védjük szervezetünket.

Ezekre a témákra fókuszálva, felső tagozatos tanulóink négy foglalkozáson vehettek részt, ahol megismerkedtek az újraélesztés technikájával, egy mentőautó felszereltségével, az allergia és a pollenek összefüggéseivel, betekinthettek a gyógynövények világába, a masszázs és egészség összefüggéseibe, bevezetést kaptak a helyes táplálkozás irányelveibe, megismerkedtek az internet veszélyeivel. A gimnáziumban diákjaink orvostanhallgatók vezetésével foglalkoztak a káros anyagokkal és az elsősegéllyel.

Tanulóink visszajelzései szerint élményekben és tapasztalatokban gazdag napot zártunk.

Rimóczi Györgyi tanárnő