Október 27-én, az őszi szünet előtti napon pályaválasztási délelőttöt tartottunk a 9-12. évfolyamokon.

Mi leszek, ha nagy leszek?

Nehéz erre a kérdésre választ kapni, ezért fontos, hogy diákjaink minél több lehetőséggel megismerkedjenek még a középiskolában.

Reggel 8 órától Endrédy Balázs pszichológus, Pályaválasztási Nagykövet tartott diákjainknak önismereti, ráhangoló interaktív előadást.

Ezután szekcióülések következtek. Az érdi AVL Hungary (a grazi központú AVL a világ legnagyobb független vállalatcsoportja, amely belső égésű, hibrid, valamint elektromos motorok és hajtásláncok fejlesztésével foglalkozik), a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és a kecskeméti Neumann János Egyetem által tartott bemutatkozó előadásokat hallgathatták meg a diákok. Felkérésünkre a Szalézi rend által fenntartott Meta-Don Bosco technikum tanára az érettségire épülő szakképzés lehetőségeit tárta fel az érdeklődők előtt.

 A továbbiakban volt diákjaink, egyetemi hallgatók kis csoportos beszélgetések formájában tartottak ismertetőt egyetemükről, illetve választott szakjukról.

Jó hangulatú, rendhagyó, de annál tartalmasabb napot töltöttünk együtt.

Köszönjük tanárainknak a szervezést!